Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

REGION

O dopalaczach w Opocznie

czwartek, 04 października 2018 11:07 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Dopalaczom poświęcona została konferencja przeprowadzona w opoczyńskim starostwie.

Konferencja zorganizowana została z inicjatywy przewodniczącej rady powiatu. Maria Barbara Chomicz podkreśla, że to odpowiedź na liczne w kraju przypadki zgonów po dopalaczach.

A problem związany z dopalaczami, chociaż na terenie powiatu opoczyńskiego nie jest zbyt duży, to jednak występuje, wyjaśnia Marianna Rożej, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitaro-Epidemiologicznej w Opocznie.

Łącznie na terenie powiatu stwierdzonych zostało w tym roku osiem przypadków interwencji w stosunku do osób, które zażyły dopalacze, mówił o tym podczas konferencji Konrad Kobierski, komendant policji w Opocznie. Z kolei Artur Malczewski z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii przedstawił skalę problemu narkomanii w Polsce.

Mówił również o nowych regulacjach prawnych, które ułatwiają walkę z dopalaczami.

A problem związany z dopalaczami jest ciągle aktualny. Świadczy o tym choćby bardzo duża frekwencja podczas opoczyńskiej konferencji.

Konferencję „Nowe substancje psychoaktywne – nowe ryzyka i wyzwania” zorganizowali wspólnie z powiatem: opoczyńska policja, szpital, sanepid oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.