Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Królowa Aniołów - odpust Porcjunkuli              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Iłża
Dziś jest: Poniedziałek, 02 sierpnia 2021

REGION

Opoczno dla Aleppo

piątek, 05 października 2018 22:55 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opocznianie pomagają dzieciom z Aleppo. W domu kultury wzięli udział w charytatywnym koncercie, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc mieszkańcom tego syryjskiego miasta.

Koncert „Opoczno dla Aleppo” przeprowadzony został w Miejskim Domu Kultury. W charytatywnym wydarzeniu wzięła udział Beata Kempa, minister do spraw uchodźców i pomocy humanitarnej. – Każda złotówka tam znaczy razy pięć – mówiła, podkreślając jak ważna jest inicjatywa zorganizowana w Opocznie.

Minister Beata Kempa mówiła również, jakiej pomocy oczekują mieszkańcy Aleppo.

Uczestniczący w koncercie starosta Józef Róg podkreślał, jak ważne jest to, by pomoc kierowana była bezpośrednio do krajów potrzebujących wsparcia.

Poseł Robert Telus, jeden z organizatorów przedsięwzięcia, mówił, że koncert jest doskonałą okazją do tego, by zatrzymać się i pomóc tym, którzy w XXI wieku żyją w czasie wojny.

Na deskach opoczyńskiego domu kultury zaprezentowały się uczennice 1 LO w Opocznie. W stulecie odzyskania niepodległości patriotyczne utwory przedstawił publiczności także Paweł Piekarczyk. Opocznianie biorący udział w koncercie chętnie wrzucali datki do puszek, wspierając w ten sposób potrzebujące pomocy dzieci z Aleppo.

Patronem medialnym koncertu było Radio Plus Radom.