Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wilhelm z Paryża, opat
Dziś jest: 06 kwietnia 2020

REGION

Historyczna umowa powiatu radomskiego

czwartek, 18 października 2018 12:09 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisana została dziś umowa na rozbudowę dwóch dróg wraz z ciągami pieszo-rowerowymi. To inwestycja, na którą powiat radomski uzyskał największe w swojej historii dofinansowanie unijne - 22 mln zł.

Powiat uzyskał pieniądze na wspólny z miastem Radomiem projekt -  "Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Gminy Miasta Radomia i Powiatu Radomskiego". Rozbudowane zostaną drogi: Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom (8,6 km) i Taczówek - Taczów - Milejowice (6,7 km). Oprócz przebudowy powyższych dróg powstaną ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 m. - Cieszę że w dniu dzisiejszym uwiarygodniamy ten wielki projekt powiatu radomskiego, jakim jest przebudowa dwóch dróg powiatowych na odcinku 15 km, łącznie z budową ścieżek pieszo-rowerowych za kwotę prawie 34 mln złotych. Zapewni to bezpieczeństwo dla ruchu samochodowego, pieszego i rowerowego. Cieszę się, że firma, która wygrała ten przetarg, wykonywała już zadania drogowe na terenie powiatu, z jakości których jesteśmy zadowoleni - powiedział starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Inwestycję realizować będzie firma Trakt S.A. z woj. świętokrzyskiego. - Mamy satysfakcję z uczestnictwa w tym dużym i bardzo znaczącym zadaniu dla mieszkańców powiatu i zapewniamy o bezproblemowym przebiegu inwestycji - powiedział wiceprezes zarządu Przemysław Pypeć.

Właściwe prace zaczną się wiosną. Teraz ruszą przygotowania m.in. pomiary, odwodnienie, wycinka drzew. 

Zadanie będzie kosztować 33,7 mln zl. Powiat wyda na ten cel 9,4 mln zł. 2,3 mln pochodzi z budżetu państwa, a reszta to środki unijne. Prace mają zakończyć się do 30 października przyszłego roku.

 

Zapraszamy do nas: