Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

REGION

Działacze PiS muszą przeprosić wójta

czwartek, 18 października 2018 20:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości muszą przeprosić wójta Jedlni-Letnisko. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Radomiu. Rozprawa była prowadzona w trybie wyborczym.

Chodzi o spotkanie wyborcze, które odbyło się w Lasowicach. W jego trakcie podawano informacje, że wójt Jedlni-Letnisko Piotr Leśnowolski „w przeciągu swojej kadencji nic nie zrobił m.in. dla Sadkowa, Natolina i Sadkowa Górki”. Z dokumentów, które przedstawiono w sądzie wynika, że w latach 2014-18 w miejscowości Sadków wykonano drogę o wartości 157 tys. złotych, kanalizację o wartości 145 tys. złotych, zaś w Natolinie wykonano oświetlenie ledowe i rozbudowano szkołę. Łączny koszt zadań wyniósł ponad 860 tys. złotych.

Dlatego też Sąd zakazał rozpowszechniania nieprawdziwych informacji przez Łukasza Mierzejewskiego, Stanisława Kołtuna i Krzysztofa Lipca. Wszyscy działacze PiS mają opublikować stosowne sprostowania.

Z informacji podanych przez wójta Piotra Leśniowolskiego wynika, że nie wpłynęła apelacja do wczorajszego postanowienia, wydanego w trybie wyborczym.