Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

REGION

Wykopki i dyngus na scenie

poniedziałek, 29 października 2018 18:12 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Były występy na scenie i prezentacja regionalnych potraw. W Drzewicy zakończyła się czwarta edycja Rewii Sztuki Ludowej.

Rewia Sztuki Ludowej to wydarzenie, które przede wszystkim ma promować opoczyński folklor: jego rękodzieło, kulinaria i zwyczaje. Wszystko to mogliśmy podziwiać w Regionalnym Centrum Kultury, podkreśla burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Tradycyjne regionalne potrawy wykonały panie z pięciu kół gospodyń. Swoje danie przygotowały m.in. panie z Żardek, wyjaśnia członkini koła Irena Białek.

Rewię Sztuki Ludowej zorganizowało Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Jak wyjaśnia jego prezes Dominik Niemirski, biorące udział w wydarzeniu koła gospodyń prezentowały się również na scenie.

Jako pierwsze swoją scenkę zaprezentowało koło z Dąbrówki. Co przedstawiły gospodynie, wyjaśnia przewodnicząca Edyta Tomasik.

Takie imprezy są potrzebne, podkreślały zgodnie gospodynie. To okazja do zdrowej rywalizacji i pielęgnowania wspólnej tradycji, wyjaśniały.

Poza konkursem na scenie zaprezentowali się Mali i Duzi Drzewiczanie oraz koło z Dęby. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas: