Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

REGION

Radomskie: wyniki wyborów w 2 turze

poniedziałek, 05 listopada 2018 12:22 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Publikujemy pierwsze wyniki wyborów samorządowym w regionie radomskim.

Powiat radomski:

Iłża:  nowym burmistrzem został Przemysław Burek 3150 głosów wygrywając z Andrzejem Moskwą (PSL) -  2986 głosów.

Skaryszew: nowym burmistrzem został wybrany Dariusz Piątek (PSL), na którego oddało głos 3120 mieszkańców gminy, a jego kontrkandydata, Mirosława Sienkiewicza  poparło 2618 wyborców.

Jastrzębia: nowym wójtem został wybrany Wojciech Ćwierz, który zdobył 2000 głosów i wygrał z aktualną wójt Elżbietą Zasadą (1767 głosów).

Jedlińsk: fotel wójta obronił Kamil Dziewierz (PiS), który 3539 głosów w 2 turze pokonał Roberta Dobosza (PSL), na którego zagłosowało 1774 wyborców.

Jedlnia Letnisko: fotel wójta obronił Piotr Leśnowolski (3367 głosów), który pokonał Renatę Pasek (PiS), która zdobyła 2742 głosów.

Kowala: nowym wójtem został wybrany Dariusz Bulski, który wygrał ze Sławomirem Stanikiem.

Pionki: nowym burmistrzem został wybrany Robert Kowalczyk z komitetu "Stawiamy na Pionki" (4544 głosów) wygrywając z Ewą Klich (PiS) - 2051 głosów.

Gmina Pionki:  fotel wójta obroni Mirosław Ziółek (1880 głosów) wygrywając z Tomaszem Wróblem z PSL (1518 głosów).

Wolanów: nowym wójtem została wybrana Ewa Markowska-Bzducha (PiS) z 2491 głosów, która wygrała z Marcinem Ciężkowskim (PSL), na którego oddano 1427 głosów.

 Powiat przysuski:

 Gielniów: Władysław Czarnecki pozostanie wójtem. Wygrał z wynikiem 1212 głosów. Grzegorz Nems uzyskał poparcie 1077 osób.

Rusinów: nowym wójtem został Marian Wesołowski (PSL) , który zdobył dwukrotnie więcej glosów (1447) niż dotychczasowy wójt, Krzysztof Urbańczyk (724 głosów).

 Powiat zwoleński:

 Zwoleń: nowym burmistrzem miasta i gminy został Arkadiusz Sulima, który wygrał z Pawłem Drobkiem z PiS.

Przyłęk: zdecydowanie wygrał Eugeniusz Wolszczak z PiS (1683 głosy).W drugiej turze pokonał Mirosława Madejskiego (950 głosów)

 Powiat grójecki:

 Grójec: Dariusz Gwiazda (5285 głosów) pokonał Jacka Stolarskiego (2993 głosów), który po 16 latach żegna się z tym stanowiskiem.

Błędów: wójtem został Mirosław Jakubczak (1877 głosów). Jego kontrkandydat - Andrzej Kazimierczak - otrzymał 1511 głosów.

Goszczyn: wójtem został Waldemar Kopczyński (895 głosów), który pokonał Agatę Zgutczyńską (495 głosów).

 Powiat kozienicki:

Magnuszew - wójtem został wybrany Marek Drapała (PSL), który wygrał z Bernardem Wdowiakiem z komitetu (Nasz Region Kozienicki).

Głowaczów: zmiana wójta z Józefa Małaśnickiego (1493 głosów) na Huberta Czubaja (2016 głosów).

Sieciechów: nowym wójtem zostanie Arkadiusz Guba (PiS), który wygrał z Jackiem Boguckim.

 Powiat szydłowiecki: 

Mirów: wygrał Artur Siwiorek (1129 głosów). Kamil Minda otrzymał poparcie 878 osób.

 Powiat skarżyski:

Skarżysko Kamienna: prezydentem na drugą kadencję został Konrad Krönig (58,57% głosów). Mariusza Bodo z PiS poparło 41,43% mieszkańców.

Skarżysko Kościelne: wójtem został Jacek Bryzik, który pokonał Marzenę Piętak.