Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

REGION

Sanepid apeluje: szczepmy dzieci

środa, 14 listopada 2018 12:14 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Pixabay
Marcin Prejs

Coraz więcej zachorowań na odrę. Wszystko przez modę na nieszczepienie.

W Europie jest coraz więcej zachorowań na odrę. Choroba ta coraz częściej występuje również w Polsce. Stąd apel opoczyńskiego sanepidu, by szczepić dzieci przeciwko chorobom zakaźnym. Marianna Rożej, powiatowy inspektor sanitarny w Opocznie.

Zwiększona liczba zachorowań na choroby zakaźne, w tym odrę to efekt mody na nieszczepienie dzieci. Stąd apel sanepidu do rodziców, by ci nie zaniedbywali obowiązkowych szczepień, bo mogą one uratować najmłodszym nawet życie. Szczepionki są naprawdę bezpieczne, zapewnia powiatowy inspektor sanitarny.

Najwięcej zachorowań na odrę odnotowanych zostało na terenie Ukrainy. Do 5 października wykryto tam 32 tysiące zachorowań, w Rumunii 5,1 tys., we Francji, Włoszech i Grecji po ponad 2 tysiące. Do końca października w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowania na odrę, w analogicznym okresie roku ubiegłego 59.