Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

REGION

Nowe rozkłady pociągów KM

czwartek, 15 listopada 2018 11:39 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Koleje Mazowieckie
Weronika Chochoł

Dodatkowe pociągi, ale również przerwy w kursowaniu pociągów - od niedzieli, 9 grudnia zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. 

- Nowa edycja rozkładu jazdy opracowana została na bazie obecnie obowiązującego rozkładu. W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jego pierwsza modyfikacja będzie obowiązywać do 9 marca 2019 r. - informuje Donata Nowakowska - rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Rozkłady zmienią się w sumie na dziesięciu liniach, w tym także na R8 - Warszawa – Skarżysko Kamienna:

W godzinach międzyszczytowych zostały uruchomione dodatkowe pociągi do oraz z Piaseczna.

Cały czas trwają prace modernizacyjne na odcinku Czachówek Południowy – Warka, gdzie ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Pociąg „Radomiak” kursuje trasą okrężną przez linię CMK z dodatkowymi postojami w Przysusze i Drzewicy.

Dodatkowo wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów na odcinku: Czachówek Południowy – Warka w godz. 0:01-4:00 dnia następnego, w związku z tym ostatni pociąg kursujący na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa oraz na odcinku Warka – Radom w godz. 23:25-3:50 dnia następnego, w związku z tym pierwszy i ostatnie dwa pociągi kursujące na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa.

Szczegółowy rozkład jazdy wraz z objaśnieniami i schematem linii kolejowych znaleźć można tutaj