Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

REGION

Kto zostanie marszałkiem?

piątek, 16 listopada 2018 13:33 / Autor: Marcin Prejs
fot. FB/www.kielce.uw.gov.pl
Marcin Prejs

Komitet polityczny PiS przedstawił rekomendacje na stanowiska marszałków oraz członków zarządu województw łódzkiego i świętokrzyskiego.

Zgodnie z rekomendacją marszałkiem województwa łódzkiego ma zostać Grzegorz Schreiber, wicemarszałkami: Piotr Adamczyk i Zbigniew Ziemba. Zarząd uzupełnią: Ewa Wendrowska i Andrzej Górczyński. Przewodniczącą sejmiku ma zostać Iwona Koperska.

Grzegorz Schreiber ma 57 lat. Pochodzi z Bydgoszczy, jednak kilka lat temu przeniósł się ze swoją aktywnością polityczną do województwa łódzkiego. Ukończył filologię polską i na początku swojej kariery zawodowej pracował jako nauczyciel języka polskiego. Później był wiceprezydentem Bydgoszczy, posłem oraz podsekretarzem stanu w resortach związanych ze sportem. Obecnie jest sekretarzem stanu w kancelarii premiera.

W województwie świętokrzyskim marszałkiem zostanie Andrzej Bętkowski. Wicemarszałkami będą: Bartłomiej Dorywalski i Renata Janik. W zarządzie znajdą się także: Marek Jońca i Mariusz Gosek. Przewodniczącym sejmiku zostanie Andrzej Pruś.

Andrzej Bętkowski ma 67 lat, mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Obecnie jest wicewojewodą świętokrzyskim. Wcześniej był posłem, radnym sejmiku oraz starostą skarżyskim. Zanim zajął się polityką pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Czy rekomendacje PiS zostaną zatwierdzone przez radnych, przekonamy się 22 listopada. Wtedy właśnie odbędą się pierwsze sesje sejmików województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. W obydwu większość, ale niewielką ma PiS.

Zapraszamy do nas: