Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

REGION

Zarząd powiatu wybrany

środa, 21 listopada 2018 15:59 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Za nami powiatowa sesja w Opocznie. Poznaliśmy na niej zarząd powiatu i prezydium rady.

W powiecie opoczyńskim rządzi większościowa koalicja PiS, OWS i Opocznianie. Razem mają 14 mandatów w 19-osobowej radzie. Przed sesją mówiło się, że koalicja być może nie przetrwa nawet pierwszego głosowania. Stało się jednak inaczej. Na przewodniczącego rady wybrany został dotychczasowy starosta Józef Róg z OWS-u.

Za wyborem Józefa Roga głosowało 11 osób, jego kontrkandydatkę Marię Morawską poparło 8. Na wiceprzewodniczących wybrani zostali Sławomir Rek z PiS-u i Rafał Kądziela z Opocznian.

Po pierwszych głosowaniach było już wiadomo, że koalicja jest na tyle silna, że nie może być mowy o niespodziankach w kolejnych głosowaniach. I rzeczywiście radni na starostę opoczyńskiego wybrali dotychczasowego wicestarostę Marcina Baranowskiego z PiS-u.

Marcin Baranowski nie ukrywał, że przed powiatem w tej kadencji stoi wiele wyzwań.

Na stanowisko wicestarosty radni wybrali Marię Barbarę Chomicz, także przedstawicielkę PiS-u.

Zarząd powiatu uzupełnili Michał Konecki, Michał Białek i Andrzej Urbańczyk, wszyscy z PiS-u. Oznacza to, że Prawo i Sprawiedliwość wzięło niemal wszystkie ważne stanowiska, jakie były do obsadzenia. PiS zaznaczył tym samym swoją mocną pozycję w radzie powiatu, w której ma aż 10 mandatów.