Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

REGION

Nasi posłowie piszą do Julii Przyłębskiej

poniedziałek, 26 listopada 2018 14:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Czterech posłów z naszego regionu podpisało się pod listem do prezes Trybunału Konstytucyjnego. Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak, Robert Mordak i Robert Telus są wśród 79 parlamentarzystów, którzy żądają, by Trybunał zajął się tzw. przesłanką eugeniczną. Dopuszcza ona aborcję ze względu na podejrzenie upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu nienarodzonego dziecka.

Posłowie w liście do Julii Przyłębskiej apelują, by Trybunał wyznaczył termin rozprawy. Piszą też, że "przeciągające się prace w Trybunale Konstytucyjnym odbierają z olbrzymim niepokojem". Przypomnijmy, że wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności eugenicznej przesłanki aborcyjnej został podpisany 22 czerwca 2017 r. przez 107 posłów, czyli ponad dwa razy większą niż jest to wymagane prawem. Wniosek trafił do Trybunału w październiku 2017 roku.

Przypomnijmy, że obrońcy życia czekają także na podjęcie parlamentarnych prac nad obywatelskim projektem w tej sprawie. Specjalnie powołana w tym celu podkomisja zwleka jednak choćby ze zorganizowaniem swoich spotkań.