Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

REGION

Pociągiem z Drzewicy do stolicy

wtorek, 04 grudnia 2018 09:51 / Autor: Marcin Prejs
fot. Koleje Mazowieckie
Marcin Prejs

Pociąg Radomiak bezpośrednio zawiezie mieszkańców Drzewicy do Warszawy. Podróż potrwa niewiele ponad godzinę.

Zgodnie z opublikowanym przez Koleje Mazowieckie nowym rozkładem jazdy pociąg Radomiak będzie jeździł z Radomia do Warszawy okrężną trasą przez Centralną Magistralę Kolejową. Zatrzyma się on w Przysusze i Drzewicy. To dobra wiadomość dla mieszkańców tych miejscowości, którzy do stolicy dotrą w ciągu sześćdziesięciu ośmiu minut. Mówi Donata Nowakowska - rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich:

Obecnie podróż do Warszawy z Drzewicy trwa trzy razy dłużej. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od niedzieli, 9 grudnia. Jadący do Warszawy pociąg Radomiak zatrzymywać się będzie w Drzewicy o godzinie 6.28 (kursuje od poniedziałku do soboty). Wyjazd z Warszawy planowany jest na godzinę 16.31 (kursuje od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę).

– Linię Warszawa Wschodnia – Radom będzie obsługiwał piętrowy pociąg bombardier TRAXX P160 EU47. Na tej linii przewidziana jest specjalna oferta cenowa, a zatem bilet z Drzewicy do Warszawy będzie kosztował jedyne 8.70 zł. (jest to cena biletu jednorazowego w jedną stronę). Na chwilę obecną mogę zapewnić, że cena ta powinna zostać utrzymana przez cały okres obowiązywania rozkładu jazdy – informuje Jolanta Maliszewska z Biura Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich.

Nowy rozkład jazdy obowiązywał będzie do 9 marca 2019 r.