Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

REGION

Lądowisko otwarte

poniedziałek, 17 grudnia 2018 15:22 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Otwarte zostało lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. Zlokalizowane jest ono w okolicach obwodnicy Opoczna, przy wyjeździe w stronę Tomaszowa.

Lądowisko znajduje się na działce o powierzchni 86 arów. Powiat nabył ją nieodpłatnie w 2014 roku od Agencji Nieruchomości Rolnych i przekazał szpitalowi. Dzięki pieniądzom z Ministerstwa Zdrowia powstało na niej lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. Na uroczystość jego otwarcia przyjechał Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Takie lądowisko było nam bardzo potrzebne, przyznaje Edyta Wcisło, dyrektor opoczyńskiego szpitala. Jak wyjaśnia, do tej pory ratunkowe śmigłowce mogły lądować w Opocznie tylko w dzień, teraz będzie możliwe to także nocą.

Z zakończonej inwestycji cieszy się także wicestarosta Maria Barbara Chomicz. Dzięki lądowisku pomoc szybko będzie mogła trafić do osób poszkodowanych, wyjaśnia.

Budowa lądowiska kosztowała 1,2 mln zł. Zadanie wsparte zostało środkami z Ministerstwa Zdrowia. Łącznie w ramach projektu wybudowane zostało lądowisko i doposażony SOR. Inwestycja pochłonęła 2,5 mln zł, z czego wkład szpitala to około 570 tys. zł. Resztę stanowią pieniądze z ministerstwa w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zapraszamy do nas: