Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Lekcje o Mazowszu

sobota, 09 lutego 2019 20:18 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

III edycja konkursu dla nauczycieli

Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłasza trzecią edycję konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Jest on adresowany do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także innych osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą. Podobnie jak w poprzednich edycjach, zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej. W tym roku szkolnym, w związku z 20 rocznicą utworzenia województwa mazowieckiego, tematem przewodnim jest Społeczeństwo Mazowsza. Bohaterami lekcji o Mazowszu będą teraz jego mieszkańcy – bardziej lub mniej znane postaci, grupy społeczne i narodowości, żyjące wśród nas, albo już nieobecne. To im Mazowsze zawdzięcza swoje dziedzictwo i współczesny wizerunek regionu prężnego i nowoczesnego. Organizatorzy oczekują na niebanalne propozycje pedagogiczne oraz ujęcie problematyki konkursowej w różnorodnych perspektywach, np. historycznej, geograficznej, przyrodniczej, etnograficznej, ekonomicznej, socjologicznej.

Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w formacie książkowym i przekazane wszystkim mazowieckim szkołom i bibliotekom, a autorzy najciekawszych zostaną nagrodzeni.

Autorzy najlepszych scenariuszy w każdej kategorii otrzymają dyplomy oraz nagrody pieniężne:

1) I miejsce – nagroda w wysokości 2 500 zł, 2) II miejsce – nagroda w wysokości 1 500 zł, 3) III miejsce – nagroda w wysokości 1 000 zł.

Przed przystąpieniem do pracy nad scenariuszem Organizatorzy zachęcają do lektury:• scenariuszy nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu „Lekcje o Mazowszu. Scenariusze zajęć edukacyjnych” – wyd. 2017 oraz wyd. 2018 (scenariusze z I edycji są do pobrania na stronie www.mazovia.pl (zakładka Kultura i turystyka – Lekcje o Mazowszu, np. Co słoiczku, masz w koszyczku), • publikacji o Mazowszu opracowanych na zlecenie Samorządu Województwa Mazowieckiego https://www.mazovia.pl/wydawnictwa/publikacje-o-mazowszu2/

Termin nadsyłania prac upływa 28 marca 2019 roku. ( Termin uważa się za zachowany, jeśli scenariusz wpłynie na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. nieprzekraczalnym terminie 28 marca 2019 roku. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do dnia 30 czerwca 2019 roku). Szczegóły na temat Konkursu znajdują się w Regulaminie.

Zapraszamy do nas: