Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Ciasno na ulicach

czwartek, 28 lutego 2019 12:30 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zamknięta obwodnica Opoczna daje się we znaki kierowcom. Większy ruch w centrum miasta można zaobserwować zwłaszcza w czwartek.

Na ulicach Opoczna robi się ciasno. Przy zamkniętej obwodnicy cały ruch kierowany jest przez centrum miasta. Jest to uciążliwe zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy dodatkowo do pracy lub z pracy jadą miejscowi kierowcy, ale również właśnie w czwartki, bo wtedy okoliczni mieszkańcy przyjeżdżają do Opoczna na trag.

Obwodnica Opoczna zamknięta będzie do 24 marca. Ma to związek z remontem Centralnej Magistrali Kolejowej, którą rozpoczęły PKP PLK. Chodzi o remont wiaduktu kolejowego nad obwodnicą miasta. W czasie trwania prac ruch odbywa się przez centrum miasta ulicami: Kolberga, generała Bończy, Piotrkowską i Leśną. Pod koniec przyszłego miesiąca ruch zostanie przywrócony, ale kierowcy napotkają zwężenia i ograniczenia. Prace będą prowadzone aż do końca tego roku. W tym czasie przewidywane są co najmniej pięciokrotne całkowite zamknięcia trasy, które będą trwały od 1,5 do 4 tygodni: w maju, na przełomie maja i czerwca, na przełomie lipca i sierpnia, między wrześniem i październikiem, a także na przełomie października i listopada. Poza wskazanymi terminami ruch po obwodnicy miasta będzie się odbywał, ale z ograniczeniami. Dlatego kierowcy przejeżdżający przez Opoczno, ale również sami opocznianie muszą póki co uzbroić się w cierpliwość.

Zapraszamy do nas: