Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

REGION

Gmina Kozienice pomoże ratować powiatowy szpital?

sobota, 02 marca 2019 14:07 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kozienice.pl
Weronika Chochoł

Burmistrz Gminy Kozienice zdeklaruje chęć przejęcia szpitala, po jego przekształceniu przez powiat w spółkę z wyłącznym 100% udziałem gminy Kozienice, lecz bez przejęcia istniejącego zadłużenia lecznicy.

Przypomnijmy, władze powiatu Kozienickiego szukając rozwiązań prowadzących do zmniejszenia długu lecznicy oraz sprawnego zarządzania nią w przyszłości, zorganizowały kilka wyjazdów m.in do placówek, które były w podobnej sytuacji i zostały oddane w dzierżawę.

Finalnie zapadła decyzja o pozostawieniu lecznicy w Kozienicach. "Po głębokich analizach uwzględniając przede wszystkim dobro pacjentów, a także pracowników szpitala, Zarząd Powiatu zdecydował, że będzie dążył do pozostawienia SPZZOZ w Kozienicach w strukturach Powiatu, jednocześnie prowadząc w dalszym ciągu rozmowy z Burmistrzem Gminy Kozienice dotyczące przyszłości szpitala." - czytamy w oświadczeniu wydanym przez starostę kozienickiego Aleksanda Junga.

"Rozwiązanie to pozwoli gminie, która zarządzałaby nową jednostką na przeprowadzenie niezbędnych zmian oraz inwestycji, które dadzą szpitalowi na dalsze funkcjonowanie i rozwój" - informuje w swoim oświadczeniu burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski i dodaje: " Chciałbym również, aby lekarze i pielęgniarki pracujący w szpitalu wywodzili się w większości z mieszkańców Ziemi Kozienickiej, gdyż ten model funkcjonowania jednostki opierający się na powiązaniu załogi z lokalną społecznością sprawdził się w poprzednich latach"

To nie jedyna zmiana dotycząca kozienickiego szpitala. Jarosław Pawlik został odwołany ze stanowiska dyrektora. "Wypowiedzenie ma związek z obecną sytuacją szpitala, która stanowi zagrożenie dla bieżącego i przyszłego funkcjonowania SPZZOZ w Kozienicach oraz dostępności mieszkańców powiatu do świadczeń medycznych." - wyjaśnia starosta kozienicki.

W środę, 6 marca o godz. 15.00 odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Kozienickiego, podczas której rozpatrzona będzie uchwała w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora szpitala.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach za rok 2018 odnotował najwyższą w historii funkcjonowania stratę finansową w wysokości około 9 milionów złotych.

Zapraszamy do nas: