Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

REGION

Zatroskani o pamięć i cześć!

wtorek, 26 marca 2019 10:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/LiceumBialobrzegi
Weronika Chochoł

Katarzyna Prokopczyk z Liceum im. Sendlerowej w Tarczynie i Mikołaj Maciejewski z Zespołu Szkół nr 1 Kozienicach zostali laureatami VII edycji konkursu historycznego "Żołnierze Wyklęci. Troska o pamięć i cześć", którego pomysłodawcą i organizatorem jest Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Uroczystość finałowa odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Białobrzegach, a uświetniła ją oprawa wojskowa 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego. Główne nagrody - wycieczki do Brukseli - ufundował poseł do Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk. Otrzymali je Katarzyna Prokopczyk z Tarczyna i Mikołaj Maciejewski z Kozienic.

Główną ideą konkursu jest zwiększanie wiedzy na temat żołnierzy wśród młodzieży. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Chodzi o to, by młodzież poznawała prawdziwą historię Polski, wielkich bohaterów, młodych ludzi, którzy po wojnie postanowili walczyć o suwerenną, niepodległą Polskę - mówi pomysłodawca konkursu: 

Tegoroczną edycję honorowym patronatem objęli: Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty. Medialnie wydarzenie wspiera Radio Plus Radom. 11 marca odbyła się uroczystość finałowa dla uczestników z ośrodków szkolno-wychowawczych. Relację znaleźć można tutaj

Zapraszamy do nas: