Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

REGION

Przejście już otwarte

czwartek, 11 kwietnia 2019 15:24 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Na stacji Opoczno Południe podróżni mogą już korzystać z podziemnego przejścia. Zapewnia ono wygodną komunikację pomiędzy dwoma peronami.

Od dziś podróżni mogą korzystać z tunelu pod torami na stacji Opoczno Południe. Wykonawca prowadzi jeszcze prace wykończeniowe. W czasie prac nad bezpieczeństwem pieszych podczas przechodzenia przez obiekt czuwają funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Budowa przejścia pod torami jest jednym z elementów modernizacji stacji Opoczno Południe o łącznej wartości 55 mln zł. Dla lepszych podróży mieszkańców regionu powstał już drugi, w pełni wyposażony peron. Na stacji wymieniono ok. 7 km torów i sieci trakcyjnej. Zabudowano 16 nowych rozjazdów, powstała nowa nastawnia wyposażona w komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, wybudowano nowe obiekty inżynieryjne.

Inwestycja pn. „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na stacji Opoczno Płd.” realizowana jest w ramach projektu pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa etap II” w formule „projektuj i buduj”. Prace budowlane trwają od 2017 i mają zakończyć się w 2019 roku. Wykonawcą jest firma PORR S.A. Finansowanie inwestycji zapewniono ze środków budżetowych.

W Opocznie trwa także przebudowa 4 wiaduktów kolejowych. Inwestycja na szlaku Idzikowice – Opoczno Płd. jest kolejnym krokiem do zwiększenia prędkości pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej. Prace wymagają tymczasowych zmian w organizacji ruchu drogowego. Obecnie zamknięty jest przejazd pod CMK na ulicy Piotrkowskiej.

Zapraszamy do nas: