Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

REGION

Rumuni zatrzymani za włamania do domów

wtorek, 16 kwietnia 2019 10:24 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KPP/Kozienice
Monika Nowakowska

Trzech obywateli Rumunii, którzy włamywali się do domów na terenie powiatu kozienickiego oraz wołomińskiego zatrzymali policjanci z Kozienic i funkcjonariusze KWP w Radomiu. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy policjanci z Kozienic prowadzili sprawę dotyczącą kradzieży i włamań do domów na terenie powiatu kozienickiego. – Dzięki wnikliwej analizie zebranych materiałów w zeszłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 21 i 23 lat podejrzanych o te przestępstwa. Młodzi obywatele Rumunii zostali zatrzymani w Warszawie, a kilka godzin wcześniej włamali się do domu w powiecie wołomińskim. Łupem złodziei padła złota biżuteria oraz pieniądze. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które zostanie przekazane właścicielom. Mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów. Sąd Rejonowy w Kozienicach, na wniosek prokuratury zastosował wobec obcokrajowców tymczasowy areszt na trzy miesiące. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Policjanci apelują, by właściwie zabezpieczać domy przed włamaniem. – Pamiętajmy, że złodziej bardzo rzadko decyduje się na rabunek w ciemno, a domy, mieszkania nie są wybierane przypadkowo. Przed dokonaniem włamania przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, sprawdzają jego zabezpieczenie, poznają przyzwyczajenia domowników. Gdy wyjeżdżamy na dłużej poprośmy życzliwych sąsiadów, znajomych, rodzinę o opiekę nad mieszkaniem, opróżnianie skrzynki na listy, zabranie ulotek spod drzwi. Dłuższy brak oznak pobytu mieszkańców kusi włamywacza – dodaje aspirant.