Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

REGION

112 km/h w terenie zabudowanym i pijani kierowcy

poniedziałek, 29 kwietnia 2019 11:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (stevepb)
Weronika Chochoł

Wsiedli do samochodu pod wpływem alkoholu, nie przestrzegali przepisów drogowych – wpadli w ręce policjantów z Lipska. 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątek w miejscowości Śląsko. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. Pędzącemu kierowcy zostało zabrane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Również w piątek w Świesielicach doszło do wypadku, w którym poszkodowany został 68-letni mężczyzna. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 68-letni mężczyzna kierując Skodą Felicją z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli wyraźną woń alkoholu, pobrano od niego krew do badania na zawartość alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – wyjaśnia mł. asp. Monika Karasińska z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez Komendę Powiatową Policji w Lipsku.

Natomiast w sobotę wczesnym popołudniem w miejscowości Przedmieście Bliższe policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. W trakcie kontroli badanie wykazało u 41-letniego mężczyzny 0,34 mg/l. Mężczyźnie zostało zabrane prawo jazdy, a o jego dalszej karze zadecyduje sąd.