Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

REGION

7 kierowców straciło prawo jazdy na drogach kozienickich

poniedziałek, 06 maj 2019 12:23 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Podczas długiego weekendu majowego na terenie powiatu kozienickiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego - funkcjonariusze odnotowali jedynie kilka kolizji drogowych i zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu - poinformowała Radio Plus Radom rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach Ilona Tarczyńska.

30 kwietnia około godz. 19:05 w miejscowości Głowaczów policjanci z kozienickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego kierowcę Opla Meriwa. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód na podwójnym gazie – badanie alkomatem wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Podczas długiego majowego weekendu funkcjonariusze stale kontrolowali też czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz czy jeżdżą z dopuszczalną prędkością. Mimo większej liczby funkcjonariuszy na drogach powiatu kozienickiego niestety znalazły się osoby, które przekroczyły dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h i stracili uprawnienia na okres 3 miesięcy.

1 maja około godz. 18:10 w miejscowości Miejska Dąbrowa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 41-latka kierującego Citroenem C5. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h jadąc z prędkością 118 km/h.

3 maja około godz. 10:15 w miejscowości Anielin, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka. Mężczyzna jechał z prędkością 109 km/h. Tego samego dnia w miejscowości Bąkowiec, policjanci zatrzymali do kontroli 21-latka, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 106 km/h.

4 maja w miejscowości Mozolice Duże kolejnych dwóch kierowców stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Tuż po godzinie 8:15 - 32-letni kierujący pojazdem marki Citroen Berlingo jechał z prędkością 106 km/h. Pół godziny później w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h.

5 maja funkcjonariusze dokonywali pomiarów prędkości w miejscowości Brzóza. Około godz. 11:30 zatrzymali do kontroli Seata Ibiza kierowanego przez 28-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna jechał z prędkością 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.