Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

REGION

Floriany rozdane

poniedziałek, 20 maj 2019 15:56 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

W Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze zostały rozdane Floriany, czyli strażackie Oscary.

To była już trzecia edycja konkursu. Wręczonych zostało 20 statuetek Floriany 2019. Do Konkursu wpłynęło 256 zgłoszeń OSP z całej Polski. 

Z województwa mazowieckiego wpłynęły 34 zgłoszenia. Floriany otrzymały: 

- OSP Serpelice w kategorii Edukacja. Projekt „Mali Ratownicy"

- OSP Skuły w kategorii Kultura i tradycja. Projekt „XX Listopadowy Złaz Niepodległościowy”. 

- Wśród zwycięzców kategorii specjalnej XII "Ratujemy i Uczymy Ratować" jest OSP Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Mazowiecki.

 – Jednostki OSP zawsze zajmowały w życiu lokalnych społeczności szczególne miejsce. Strażacy-ochotnicy dbają o oprawę i doniosły charakter świąt patriotyczno-religijnych, organizują spotkania integrujące społeczność, dbają o edukację. Dzisiejsza uroczystość podkreśla wielkie znaczenie misji i wartości, którymi kierują się członkowie OSP. Gratuluję wszystkim zwycięzcom, a szczególnie dumny jestem z mazowieckich jednostek. Wszystkim laureatom życzę kolejnych, równie świetnych pomysłów – mówił marszałek Adam Struzik.

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY jest organizowany od 2016 r. przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcję miesięcznika „Strażak”. Konkurs prezentuje, promuje i nagradza najlepsze projekty oraz inicjatywy społeczne realizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne samodzielnie i wraz z samorządami, instytucjami, organizacjami, lokalnymi pracodawcami i przedsiębiorcami. Ideą konkursu jest rozwój i integracja lokalnych środowisk, inspirowanie do współdziałania i organizowania się wokół wspólnych inicjatyw podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia lokalnych społeczności.

Zapraszamy do nas: