Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

REGION

Policjanci uratowali kobietę przed pożarem

środa, 22 maj 2019 12:19 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Dwóch policjantów z komendy w Kozienicach ugasiło pożar w domu samotnie mieszkającej kobiety w gminie Grabów nad Pilicą. Jeden z funkcjonariuszy od 14 lat służy w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jak informuje kozienicka policja, do zdarzenia doszło w miniony weekend. Było już po północy, gdy o pożarze został powiadomiony dyżurny komendy. Na pomoc ruszyli dwaj policjanci: sierż. Tomasz Dąbrowski i st. post. Ireneusz Iwańczyk. Tak się składa, że Tomasz Dąbrowski od 14 lat jest strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzózie.Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce zauważyli wybiegającą z palącego się domu kobietę, która próbowała sama ugasić płonące poddasze. Ogień jednak zbyt szybko się rozprzestrzeniał. Policjanci bez chwili wahania rozpoczęli akcję gaśniczą.

Dzięki swojemu doświadczeniu oraz wiedzy sierżant Tomasz Dąbrowski najpierw wyłączył prąd w mieszkaniu, a następnie przy wykorzystaniu węża ogrodowego ugasił palące się drewniane elementy poddasza. Mieszkanie było bardzo zadymione. Na szczęście ani kobiecie, ani policjantom nic się nie stało, a mieszkanie nie spłonęło Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu straży. Jak oświadczył jeden ze strażaków, akcja gaśnicza została wykonana przez policjantów bardzo profesjonalnie.

Zapraszamy do nas: