Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Opoczno

Burmistrz Reszelewski: Powstaje najnowocześniejsza świetlica w gminie

środa, 22 maj 2019 17:02 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O fonoholizmie, gminnych inwestycjach i zbliżających się Dniach Drzewicy mówił w Radiu Plus Radom burmistrz Janusz Reszelewski.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski mówił o konkursie profilaktycznym zorganizowanym w Drzewicy pod hasłem „Fonoholizm - telefon też uzależnia”. – Obecnie bez telefonu, zwłaszcza wielu młodych ludzi, nie potrafi już sobie wyobrazić normalnego funkcjonowania. Konkurs miał im uświadomić, jak bardzo może być to niebezpieczne – tłumaczył burmistrz Drzewicy.

Janusz Reszelewski wyjaśnił także, że zarząd dróg wojewódzkich ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej 728 przebiegającej przez Drzewicę. Wartość kosztorysowa dwuletniej inwestycji przekracza 20 mln. Prace będą prowadzone na 2,5-kilometrowym odcinku drogi. W ramach inwestycji przebudowana zostanie nie tylko sama droga, ale również ciągi piesze i rowerowe oraz oświetlenie. Powstanie także kanalizacja oraz rondo.

Burmistrz Drzewicy mówił także o zadaniach inwestycyjnych realizowanych przez drzewicki samorząd. Jak wyjaśnił, rozpoczęły się już prace związane z budową świetlicy wiejskiej w Werówce. Wartość zadania opiewa na ponad 720 tys. zł, z czego prawie 500 tys. to wsparcie unijne w ramach PROW-u. – Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w naszej gminie – zapewniał na antenie Radia Plus Radom Janusz Reszelewski. – Zgodnie z kalendarzem w sierpniu przyszłego roku planujemy oddać ten obiekt mieszkańcom Werówki – wyjaśniał burmistrz.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz mówił także o zbliżającej się sesji dzieci i młodzieży oraz głównych imprezach w ramach tegorocznych Dni Drzewicy. Przypomniał, że pod koniec czerwca w Drzewicy wystąpi Kamil Bednarek.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim.

Zapraszamy do nas: