Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

REGION

Przedwyborcze spotkanie PiS w Kozienicach

czwartek, 23 maj 2019 22:38 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

W czwartek z mieszkańcami Kozienic spotkali się politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy przekonywali, że Polska potrzebuje sinej reprezentacji w Unii Europejskiej potrafiącej zabiegać o interesy naszego kraju we Wspólnocie.

Jak podkreślił Andrzej Kosztowniak, do wyborów pozostało już tylko kilkadziesiąt godzin, natomiast do ciszy wyborczej jeszcze mniej. Skorzystał więc z okazji, aby zmobilizować mieszkańców Kozienic, aby poszli w niedzielę do urn. – Zachęcam do zagłosowania na kandydatów z list Zjednoczonej Prawicy. Jestem przekonany, że możemy dobrze reprezentować Polskę w Unii Europejskiej, a także ją reformować – mówił Andrzej Kosztowniak. – Istnieje potrzeba posiadania w Parlamencie Europejskim silnej reprezentacji, która potrafi dbać o interesy naszego kraju – dodał:

W czwartkowym spotkaniu brało udział dwóch kandydatów do Parlamentu Europejskiego z partii Prawo i Sprawiedliwość: Anna Kwiecień i Adam Bielan. Każdy z nich wskazał na różne problemy, z którymi w tym momencie musi zmierzyć się Unia oraz Polska i zaproponował możliwe rozwiązania.

Anna Kwiecień zwróciła uwagę na spadek liczby ludności w Europie. Przewidywania demograficzne pokazują, że przy obecnej tendencji w samej Polsce do 2050 roku może ubyć 8 milionów mieszkańców. Rodzi to szereg zagrożeń włącznie z niemożnością zabezpieczenia granic. - Należy wprowadzić ogólnoeuropejskie programy, które mają wspierać rozrodczość, tak by młodzi Europejczycy decydowali się na posiadanie dzieci – mówiła Anna Kwiecień:

Według obecnej posłanki PiS wyjściem z tej sytuacji nie może być napływ imigrantów spoza Europy. – Tacy ludzi często nie chcą się asymilować i przyjmować naszej kultury, a wręcz przeciwnie, próbują narzucić nam swoją – wyjaśniała kandydatka do Europarlamentu:

Z kolei Adam Bielan mówił o pozyskiwaniu funduszy europejskich dla Mazowsza, w tym regionu radomskiego. Wiąże się z tym dokończenie wydzielenia statystycznego Warszawy z województwa Mazowieckiego. – Bez zakończenia tego procesu nasze województwo straci 13 mld złotych – mówił Adam Bielan. – To są kolosalne pieniądze, za które w każdym powiecie województwa mazowieckiego możemy wybudować 10 nowych szpitali i w pełni je wyposażyć – dodał:

Swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim wybierzemy już w najbliższą niedzielę.