Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

REGION

Wielomilionowa inwestycja w Ryczywole

środa, 29 maj 2019 09:05 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Facebook
Jakub Szczechowski

Na terenie Gminy Kozienice zapowiada się potężna inwestycja opiewająca na kwotę około 60 mln euro. Tyle ma zainwestować firma Citronex w nowoczesne szklarnie o powierzchni 20 ha.

Nowy inwestor zajmie się w gminie Kozienice, a dokładnie w miejscowości Ryczywół produkcją pomidorów ekologicznych, które będą eksportowane na całą Polskę. Zajmie on miejsce po innym przedsiębiorstwie z tej samej branży. - Będzie to skutkowało wieloma korzyściami dla mieszkańców gminy. Chodzi przede wszystkim o 250 nowych miejsc pracy – powiedział burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski. - Są też aspekty ekologiczne, ponieważ część ciepłej wody z Elektrowni Kozienice zamiast do Wisły trafi do ogrzewania produkcji – dodaje:

We wtorek 28 maja Piotr Kozłowski spotkał się prezesem firmy Citronex Group Arturem Toronowskim. Prowadzone rozmowy dotyczyły planów i zamierzeń inwestycyjnych Grupy na terenie gminy. – Docelowo firma może u nas zainwestować nawet 60 mln euro, a prace już ruszyły. Właśnie trwa wyburzanie starych szklarni. – mówił Piotr Kozłowski. – Po budowie nowego bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice będzie to największa inwestycja na naszym terenie – dodał:

Produkcja może ruszyć już we wrześniu przyszłego roku.

Zapraszamy do nas: