Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

REGION

Święto kozienickich strażaków

piątek, 07 czerwca 2019 16:41 / Autor: Jakub Szczechowski
Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Zawód strażaka to ciężka służba, ale ciesząca się jednocześnie dużym społecznym zaufaniem. Zarówno zawodowi strażacy jak i ochotnicy dzień i noc stoją na straży naszego bezpieczeństwa. W piątek 7 czerwca w Kozienicach obchodzili oni swoje święto. W oficjalnych uroczystościach brali udział m.in. Marek Suski i Wojciech Skurkiewicz.

Obchody Dnia Strażaka w Kozienicach rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Św. Krzyża. Później jej uczestnicy w uroczystym pochodzie ulicami miasta, prowadzeni przez Orkiestrę Dętą OSP, przeszli na plac przed komendę powiatową Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów i Wiceminister Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz. – To najbardziej szlachetna służba, jeżeli ktoś udziela pomocy nie bacząc na własne dobro i bezpieczeństwo – podkreślił Marek Suski. Mówił również o rządowym programie modernizacji wyposażenia służb mundurowych w tym także strażaków:

Wojciech Skurkiewicz podziękował strażakom za ich służbę i oddanie, a także życzył im tyle powrotów z akcji co wyjazdów. – Nie powinniśmy również zapominać o rodzinach i bliskich naszych funkcjonariuszy oraz druhów. To oni drżą w domowym zaciszu kiedy ci wyjeżdżają do akcji by ratować dobytek i życie człowieka – mówił Wiceminister:

Piątkowe święto było również okazją do nadania wyższych stopni służbowych, a także wręczenia dyplomów uznania dla poszczególnych strażaków.