Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

Opoczno

Na scenie Smolasty i Bednarek

środa, 26 czerwca 2019 16:49 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Przed nami główne obchody Dni Drzewicy. Jaki będą miały przebieg, mówił w Radiu Plus Radom burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Burmistrz Janusz Reszelewski mówił o zaplanowanych na najbliższy weekend głównych obchodach Dniach Drzewicy. W audycji Gmina Drzewica na Fali wyjaśnił, że w sobotę w ramach obchodów święta miasta odbędzie się 14. edycja Spotkania po latach. – Po raz kolejny przyjadą do miasta jego byli mieszkańcy, którzy tutaj się urodzili, wychowali, ale obecnie mieszkają poza Drzewicą – wyjaśniał na antenie Radia Plus Radom. Burmistrz mówił, że co roku w tych spotkaniach bierze udział ponad 100 byłych drzewiczan. Tegoroczne spotkanie zaplanowane zostało na 29 czerwca, rozpocznie się ono o godzinie 9.30 od koncertu przy fontannie. O godzinie 10 odprawiona zostanie msza święta w kościele św. Łukasza. Po niej jej uczestnicy przejdą do Regionalnego Centrum Kultury. W programie również m.in. biesiada przy ognisku.

W niedzielę obchody święta miasta przeniosą się na stadion. Tu od godziny 15 na scenie prezentować się będą różni artyści. – Gwiazdą będzie Kamil Bednarek, na drzewickiej scenie zaprezentuje się także Smolasty. Wszystkich mieszkańców i gości serdecznie zapraszam na koncerty do Drzewicy – mówił Janusz Reszelewski.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: