Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

REGION

Absolutorium z polityką kadrową w tle

piątek, 28 czerwca 2019 14:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Starosta radomski Waldemar Trelka otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. Zdecydowali o dzisiaj radni Powiatu Radomskiego. Nie obyło się wątków politycznych.

Za udzieleniem absolutorium głosowało 25 radnych, 2 wstrzymało się od głosu i nikt nie głosował przeciw. Tuż po głosowaniu starosta Waldemar Trelka podziękował poprzedniemu zarządowi za przygotowany budżet:

Były starosta Mirosław Ślifirczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego w czasie debaty mówił, że mamy do czynienia z "pewną ułomnością prawną, bowiem oceniamy wykonanie budżetu przygotowanego przez poprzedni zarząd powiatu". - Zostawialiśmy nadwyżkę i wolne środki w wysokości ok. 25 mln złotych. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali na ten sukces - powiedział radny Mirosław Ślifirczyk:

Radny Ślifirczyk w czasie debaty nad wotum zaufania skrytykował obecne władze za prowadzona politykę kadrową w jednostkach podległych Starostwu Powiatowemu w Radomiu. - Wiele osób straciło pracę. Ci ludzie wygrają sprawy w sądach i za odszkodowanie zapłacą wszyscy, czyli podatnicy - powiedział radny PSL:

Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Murawski powiedział, że będąc jedynym wójtem z PiS w powiecie radomskim nie mógł liczyć na zatrudnienie żadnego stażysty z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu czy na zatrudnienie pracowników w ramach prac interwencyjnych. - Na takie wsparcie mogli liczyć jedynie samorządowcy z PSL. Wszystko szło po linii partyjnej - mówił przewodniczący Murawski:

W trakcie obrad radni zapoznali się z raportem powiatu radomskiego za 2018 rok.

Zapraszamy do nas: