Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

REGION

Opoczno: Bez wotum, ale z absolutorium

sobota, 29 czerwca 2019 10:55 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Radni Rady Miejskiej w Opocznie nie udzielili burmistrzowi wotum zaufania. Dariusz Kosno otrzymał natomiast absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. 

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Opocznie nie brakowało dyskusji, merytorycznych argumentów, ale również prywatnych wycieczek. Sesja rozpoczęła się o godz. 9.00, a do szóstego punktu w porządku obrad - głosowania nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania radni doszli dopiero około godz. 14.00. W głosowaniu udział wzięło 20 radnych - "za" udzieleniem absolutorium było 7 osób, "przeciw" - 8. Pięcioro radnych wstrzymało się od głosu. Taki wynik oznacza brak wotum zaufania. Dariusz Kosno nie komentował wyniku - podziękował jedynie za udział w głosowaniu. 

Inaczej było w przypadku głosowania nad przyjęciem sprawozdania z realizacji ubiegłorocznego budżetu i udzielenia burmistrzowi absolutorium. Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania budżetu. Łódzka RIO miała pewne uwagi, jednak zostały one wyjaśnione. Również komisja rewizyjna pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie i wnioskowała o przyjęcie budżetu. "Za" zatwierdzeniem sprawozdania było 17 radnych, nikt nie był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu, nie głosował jeden radny. 

Radni udzielili burmistrzowi Robertowi Kosno absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. W głosowaniu udział wzięło 20 radnych - 12 było "za", nikt nie był przeciw, 8 radnych wstrzymało się od głosu. - W imieniu poprzedniej ekipy, w imieniu własnym i  współpracowników dziękuję za udział w głosowaniu. Myślę, że będziemy podejmować różnego rodzaju inicjatywy, żeby ta współpraca układała się jak najlepiej - powiedział po głosowaniu burmistrz Opoczna Dariusz Kosno. 

 

Zapraszamy do nas: