Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

REGION

Powiat radomski powitał lato!

niedziela, 30 czerwca 2019 19:43 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Po raz 13. nad zalewem w Domaniowie odbyło się Powitanie Lata. W tym roku pogoda szczególnie dopisała. 

Powitanie lata w Domaniowie stało się tradycją powiatu radomskiego. To impreza, która chociaż odbywa się w gminie Przytyk rozpoczyna cykl letnich imprez w całym powiecie. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło stałych punktów - występu  Strażackiej Orkiestry Dętej "Moderato" z Przytyka, wyborów Miss Lata Ziemi Radomskiej, turnieju siatkówki plażowej o Puchar Starosty Radomskiego Waldemara Trelki i Puchar Wójta Gminy Przytyk Dariusza Wołczyńskiego,  programu dla dzieci, a wieczorem koncertów i zabawy pod gołym niebem. W tym roku gwiazdą imprezy był zespół Jagoda&Brylant, wystąpił również zespół Silvers, a o dobrą zabawę po koncertach zadbał zespół CDN. 

Niektórzy doskonale znają "Powitanie lata w Domaniowie", inni na festyn wybrali się po raz pierwszy. Jednak uczestnicy chwalą imprezę za jej wakacyjny i integracyjny charakter: 

A to właśnie integracja mieszkańców powiatu radomskiego i nie tylko jest celem "Powitania lata w Domaniowie". - Przypominamy o powiecie radomskim i jego licznych atutach - mówi starosta radomski Waldemar Trelka i podkreśla: - Lato dopiero się zaczyna, tego typu imprez w naszym powiecie przez całe lato będzie mnóstwo:

Od trzynastu lat, czyli od początku gospodarzem imprezy jest gmina Przytyk. W poprzednich latach pogoda nie była łaskawa dla organizatorów. W tym roku słońca było aż nadto. - Są z nami nie tylko mieszkańcy Domaniowa czy gminy Przytyk, co mnie bardzo cieszy - mówi wójt gminy - Dariusz Wołczyński i zaprasza mieszkańców ziemi radomskiej na kolejne wydarzenia:

"Powitaniu lata w Domaniowie" medialnie patronowało Radio Plus Radom.