Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

REGION

Wszyscy wnioskodawcy dostali granty

środa, 17 lipca 2019 11:53 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Gmina Opoczno (fb)
Jakub Szczechowski

24 sołectwa z powiatu opoczyńskiego otrzymały granty sołeckie. To wszystkie podmioty, które wnioskowały o takie pieniądze. Marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber wręczył granty sołtysom we wsi Stawowice w gminie Paradyż.

Sołectwa otrzymały po 10 tys. zł na drobne projekty. - Czytałem opinię na portalach społecznościowych. Mieszkańcy komentują działania powiatu jednoznacznie- „tak powinno być wszędzie„. To najlepsze podsumowanie działań włodarzy na tym terenie - mówił marszałek Schreiber. - Z roku na roku ilość grantów będzie większa a ja będę te inicjatywy, promował i wspierał tak jak dotychczas -powiedział do zgromadzonych - dodał poseł Robert Telus. 

Na co wykorzystane zostaną pieniądze? Dla przykładu w Bielowicach powstanie miejsce do rekreacji, wypoczynku i integracji mieszkańców wsi. W Sobawinach zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne, w Stużnie utworzone zostanie miejsce integracji międzypokoleniowej, zorganizowana zostanie także impreza integracyjna. 

W całym woj. łódzkim granty otrzymało 410 projektów na łączną sumę niemal 4 mln zł. Projekty będą zrealizowane do 15 listopada 2019 r.

Zapraszamy do nas: