Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Fatimska              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mnin
Dziś jest: Czwartek, 13 maja 2021

Radomskie

W Słupicy praca wre...

wtorek, 23 lipca 2019 07:59 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Uczniowie podstawówki w Słupicy odpoczywają, a tymczasem w ich szkole trwa duży remont. Ekipa spieszy się, by zdążyć przed pierwszym dzwonkiem. 

Remont obejmuje trzy sale lekcyjne i całe piętro. Dodajmy, że w ubiegłym tygodniu wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski podpisał umowę na dofinansowanie utworzenia nowoczesnej pracowni komputerowej w tej szkole. Dotacja z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych wyniosła 49 tys. zł. Inwestycja kosztuje zaś 70 tys. zł.

- Nasza szkoła jest już starym budynkiem. Powstała w 1973 roku. Bardzo wymagała prac remontowych. Ponadto w związku z powrotem do 8-klasowych szkół podstawowych była konieczność stworzenia nowej sali lekcyjnej, ponieważ lekcje odbywały się już w świetlicy. Teraz z jednej dużej sali i zaplecza wydzielona będzie dodatkowa sala lekcyjna. Wybudowany będzie korytarz, z którego będzie można do tej sali wejść - mówi radna Beata Bartkiewicz. 

Wójt ma ułożony harmonogram modernizacji szkoły w Słupicy. - W ubiegłym tygodniu zdecydowałem, że z rezerwy inwestycyjnej dołożę kolejnych 50 tys. zł po to, żeby zakończyć już całkowicie remont szkoly w Słupicy. Ta szkoła od wybudowania nie przechodziła gruntownego remontu, łącznie z instalacją elektryczną. Nie chcemy, by dzieci w Słupicy miały gorsze warunki edukacyjne niż w Natolinie, Jedlni-Letnisku czy Myśliszewicach. Chcę, żeby w te wakacje zakończył się remont i żebyśmy do tego nie wracali - mówi Piotr Leśnowolski. Włodarz gminy zapowiedział jeszcze wybudowanie wielofunkcyjnego boiska w Słupicy. Na to zadanie gotowa jest już dokumentacja techniczna. Gmina pozyskała 95 tys. zł na ten cel.

Większe lub mniejsze remonty odbywają się niemal w każdej placówce. W tym tygodniu ruszy rozbudowa szkoły w Myśliszewicach o kolejne trzy sale lekcyjne. Powstanie sala do gimnastyki korekcyjnej, zaplecze szatniowe, toalety. Będzie oddzielne wejście i parking. Inwestycja zakończona będzie w przyszłym roku. Natomiast w samej Jedlni-Letnisku gmina skupi się na zorganizowaniu ukladu komunikacyjnego przy szkole i przedszkolu.

 

Z gośćmi audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" rozmawialiśmy także o wakacyjnych warsztatach rękodzielniczych i przyszłości szkoły w Gzowicach.