Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

(Aktualizacja) Szpital w Kozienicach chce przejąć „Przychodnie Kozienickie”

środa, 24 lipca 2019 10:06 / Autor: Kamil Zapora
fot. K. Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Zarząd Powiatu Kozienickiego wystąpił do rady miejskiej w Kozienicach i burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego z propozycją przekazania „Przychodni Kozienickich” na rzecz szpitala powiatowego w Kozienicach.

Jest to odpowiedź zarządu powiatu na propozycję burmistrza Piotra Kozłowskiego z lutego tego roku. Polegała ona na przejęciu szpitala przez Gminę Kozienice ze stuprocentowym udziałem po przekształceniu szpitala w spółkę. Jednocześnie Powiat byłby zobowiązany do spłaty istniejącego zadłużenia szpitala.

Już wtedy burmistrz mówił także o możliwości połączenia szpitala z SP ZOZ „Przychodnie Kozienickie”.

Aktualizacja:

Jak mówi starosta kozienicki Andrzej Jung, analiza szpitali ościennych wskazuje, że szpitale funkcjonują lepiej tam, gdzie są połączone z podstawową opieką zdrowotną. – Mając te wiedzę chcemy odzyskać przychodnie by wykorzystać potencjał lekarski i zmniejszyć koszty dzięki jednemu organowi zarządzającemu – powiedział starosta:

Zarząd powiatu kozienickiego odrzucił wcześniejszą propozycję połączenia szpitala i „Przychodni Kozienickich, ponieważ zakładała ona przekształcenie szpitala w spółkę. – Obserwując inne szpitale doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli nasz szpital pozostanie w takiej formie jak obecnie – wyjaśniał starosta:

Jak podkreśla Andrzej Jung, przejęcie „Przychodni Kozienickich” przez szpital to jedna z wielu możliwych form połączenia tych dwóch jednostek:

Ze względu na okres urlopowy, odpowiedzi ze strony burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej w Kozienicach Rafała Suchermana możemy oczekiwać najwcześniej w przyszłym tygodniu.

Zapraszamy do nas: