Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

REGION

Będą utrudnienia w ruchu w powiecie kozienickim

czwartek, 25 lipca 2019 17:51 / Autor: Kamil Zapora
Fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W sobotę w godzinach 11:00 – 17:00 na terenie powiatu kozienickiego będą znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w związku z odbywającym się 62. Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim Dookoła Mazowsza.

Początek III etapu 62. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza zaplanowano w Kozienicach przy ul. Legionów (na wysokości pływalni „Delfin”). W tym miejscu znajduje się również linia mety. Trasa prowadzić będzie ul. Legionów, Piłsudskiego, 11-Listopada, przez miejscowości: Aleksandrówka (ul. Piastowska, Strumykowa), Stanisławice, Działki Brzózkie, Stanisławów, Ursynów, Brzóza, Sewerynów, Maciejowice, Łuczynów Nowy i Kozienice (ul. Głowaczowska, Sportowa, Warszawska).

O godz. 11:00 jako pierwsi na trasę wyjadą kolarze amatorzy rywalizujący na dystansie dwóch okrążeń, w sumie 66 kilometrów. Następnie o godz. 13:15 odbędzie się start główny Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza. Zawodnicy zmierzą się na dystansie 165 km, pokonując pięć takich samych okrążeń. Zakończenie wyścigu planowane jest około godz. 17:00.

Wyznaczona trasa wyścigu obejmuje odcinki dróg krajowych 48 i 79, dróg powiatowych oraz dróg gminnych na terenie gmin Kozienice i Głowaczów. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci i służby porządkowe wyścigu.

Czasowe wyłączenie z ruchu dróg krajowych nr 48 i nr 79 spowoduje znaczne ograniczenie płynności ruchu. Jak informuje asp. Tomasz Mazur z kozienickiej policji, wyznaczenie objazdów w rejonie miasta nie jest możliwe. Dlatego w tych miejscach ruchem kierować będą mundurowi. Policja zwraca się z prośbą do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń policjantów, którzy będą kierowali ruchem.

Zapraszamy do nas: