Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Goretti, dziewica i męczennica
Dziś jest: 05 lipca 2020

REGION

Przetarg na budowę S7 Warszawa-Lesznowola

piątek, 26 lipca 2019 14:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponownie wybierze wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje pierwszy z trzech odcinków południowego wylotu z Warszawy w ciągu S7 do Grójca. Chodzi o odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola. - Wysłaliśmy ogłoszenie o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach - informuje Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Termin składania ofert został wyznaczony na 3 września 2019 r.

Przyszły wykonawca będzie miał 29 miesięcy na wykonanie zadania. Planowane podpisanie umowy to luty 2020 roku. Długość odcinka to 6,6 km; dwie jezdnie po 3 pasy ruchu, węzły drogowe: Zamienie, Lesznowola oraz obiekty inżynierskie: 8 wiaduktów i kładka pieszo-rowerowa.

Po wybudowaniu drogi S7 Warszawa - Grójec kierowcy zyskają nowy wyjazd z Warszawy w kierunku Radomia i Krakowa. W efekcie podróżujący na południe kraju od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, a w przyszłości również do Krakowa, dojadą bezkolizyjną drogą ekspresową.

Zapraszamy do nas: