Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

REGION

Prawie 20 mln zł na rozwój lokalnych połączeń autobusowych

piątek, 02 sierpnia 2019 14:39 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Samorządy mogą do 12 sierpnia składać do Wojewody Mazowieckiego wnioski o dofinansowanie w ramach funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Dla województwa mazowieckiego minister infrastruktury przyznał kwotę 19 mln 705 tys. zł na przywrócenie zamkniętych lub utworzenie nowych połączeń autobusowych.

O dofinansowanie w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej mogą wnioskować: gmina, związek międzygminny, powiat,związek powiatów, związek powiatowo-gminny, związek metropolitalny, województwo,jako organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, którzy planują rozwój transportu, organizują i zarządzają publicznym transportem zbiorowym. Wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz:

12 sierpnia mija termin składania do wojewodów wniosków o objęcie dopłatą w danym roku budżetowym, a 20 sierpnia nastąpi rozpatrzenie wniosków. Dzień później nastąpi: zawarcie przez organizatorów umów o dopłatę z Wojewodami, wybór operatorów przez organizatorów, zawarcie umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego i uruchomienie przewozów.

Dopłata w wysokości nie wyższej niż 1 zł do 1 wozokilometra będzie obowiązywała do końca 2021 r. W kolejnych latach dopłata będzie ustalana w kwocie nie wyższej niż 0,80 zł do 1 wozokilometra. Jednocześnie organizator (samorząd terytorialny) będzie zobowiązany dopłacić do kwoty deficytu na danej linii komunikacyjnej nie mniej niż 10 proc. ze środków własnych.