Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

REGION

Zagraj u boku Olbrychskiego i Szapołowskiej

poniedziałek, 05 sierpnia 2019 11:56 / Autor: Kamil Zapora
za: MCSW Elektrownia
Kamil Zapora

Katarzyna Jungowska, córka Grażyny Szapołowskiej, wybrała Puszczę Kozienicką na scenerię swojego nowego filmu „Wiedźma”. Zagrają w nim m.in. Daniel Olbrychski i Grażyna Szapołowska. Reżyser potrzebuje też ponad 70 statystów. Casting odbędzie się w piątek w Kozienicach.

Fabuła filmu owiana jest tajemnicą. Wiemy jednak, że będzie to produkcja krótkometrażowa o tematyce metafizycznej. Katarzyna Jungowska poszukuje od 75 do 100 osób do sceny wesela. Casting zostanie przeprowadzony w piątek 9 sierpnia w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach w godzinach 14-17. – Potrzebujemy cały przekrój wiekowy, od dzieci przez młodzież i dorosłych do osób starszych. Chcielibyśmy, żeby byli oni odważni przed kamerą – wyjaśnia reżyser. Scena weselna będzie nagrywana 14 sierpnia.

Katarzyna Jungowska wybrała Kozienice z kilku powodów. Kozienice wygrały konkurs na Polskim Festiwalu Sztuki "Orzeł" jako miasto wspierające kulturę i sztukę. – Ze względu na tematykę filmu większość scen kręconych jest w lesie, a Kozienicki Park Krajobrazowy jest przepiękny – mówi Katarzyna Jungowska:

Zdjęcia do filmu potrwają od 13 do 15 sierpnia. Scena weselna nagrywana będzie w środę 14 sierpnia. Na planie zdjęciowym będziemy mogli spotkać takich znanych aktorów jak: Daniel i Rafał Olbrychski oraz Grażyna Szapołowska.