Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

REGION

Na ludowo w Opocznie

środa, 07 sierpnia 2019 15:39 / Autor: Marcin Prejs
fot. MDK w Opocznie
Marcin Prejs

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył kiermasz ludowy połączony z występami zespołów folklorystycznych. Impreza odbyła się przy opoczyńskim domu kultury pod hasłem „Raz na ludowo”.

Na stoiskach przy MDK prezentowały się koła gospodyń wiejskich, u których za symboliczną złotówkę można było kupić swojskie jadło. – Gospodynie częstowały m.in.: chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, pierogami, młodą kapustą, barszczem, ciastem drożdżowym, kompotem i innymi przysmakami – wylicza Lucyna Wąsik, przewodnicząca gminna KGW.

Na stoiskach przy MDK wystawili się również lokalni artyści. – Można było u nich zakupić wyroby rękodzielnicze kojarzące się z regionem opoczyńskim i nie tylko. Były rzeźby, rzeczy stworzone techniką decoupage i te na szydełku, jak i elementy biżuterii, w tym m.in. spinki do mankietów – mówi Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

Kiermaszowi towarzyszyły występy zespołów ludowych. Na scenie zaprezentowały się: Bukowianki, Wolowianki, Kraśniczanki i Sitowianki oraz zespół wokalny Cantabile - prowadzone przez instruktor MDK Kamilę Biniek-Kaczorowską. Muzykę dawnych mistrzów i muzykantów opoczyńskich przypomniała z kolei Kapela Tadeusza Wijaty.

Zapraszamy do nas: