Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wilhelm z Paryża, opat
Dziś jest: 06 kwietnia 2020

REGION

Poszukiwani szlachetni wolontariusze

wtorek, 13 sierpnia 2019 15:43 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Region radomski łączy siły, żeby pomagać potrzebującym. W grudniu finał kolejnej edycji „Szlachetnej Paczki”, jednak przygotowania już ruszyły. Poszukiwani są ludzie wielkich serc, aby zasilić szeregi wolontariuszy.

Marcin Mielcarz jest koordynatorem regionalnym, który pod swoją opieką ma rejony: Kozienice, Zwoleń, Pionki, Jedlińsk, Lipsko i Białobrzegi. Zdecydował się on na utworzenie współpracy między tymi rejonami z kilku przyczyn. – Wspieramy się. Wolontariusze z różnych rejonów mają też różne pomysły, którymi mogą się dzielić – mówił Marcin Mielcarz:

Moc Szlachetnej Paczki płynie od ludzi. - Szukamy osób, które chcą pomagać. Można się do nas przyłączyć poprzez naszą stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, fanpage na Facebooku, który posiada każdy rejon lub instytucje, które z nami współpracują - Mówił Mariusz Wilczyński, lider Szlachetnej Paczki w Kozienicach:

W zespole szlachetnej paczki obowiązują trzy reguły. – Każdy jest ważny, każdy jest odpowiedzialny i daje z siebie sto procent – mówił Marcin Mielcarz:

Działanie Szlachetnej Paczki jest proste. Wolontariusze tworzą bazę rodzin potrzebujących pomocy w danym rejonie, którą później możemy odnaleźć w internecie. Darczyńca, który zdecydował się przyłączyć do akcji, przygotowuje dla danej rodziny paczkę z uwzględnieniem jej aktualnych potrzeb. Następnie wolontariusze kontaktują darczyńcę z rodziną, albo sami dostarczają dary. Przekazanie paczek następuje w czasie dwóch magicznych dni zwanych Weekendem Cudów. W tym roku będą to 7 i 8 grudnia. – Dzieją się wtedy rzeczy naprawdę fantastyczne. Jest płacz, łzy szczęścia, radość, uśmiech dzieci – mówił Marcin Mielcarz:

Powodów, aby zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki jest wiele. – Bycie w Szlachetnej Paczce to szansa na rozwój osobisty – wyjaśnia Marcin Mielcarz. – Mogę się spełniać poznając wielu ciekawych ludzi. Zyskałam też większą pewność siebie, wiedząc że mogę coś zrobić – mówi Joanna Rogalska, lider w Brwinowie. Z kolei Artur Kowalczyk jest pięknym przykładem sztafety dobrych uczynków. Kiedyś otrzymał pomoc od Szlachetnej Paczki, dziś sam jest jej wolontariuszem:

Baza rodzin zostanie uruchomiona w drugiej połowie listopada. Do tego czasu potrzeba jak najwięcej chętnych, którzy pomogą ją stworzyć, jak i tych, którzy przygotują szlachetne paczki pełne radości.

Zapraszamy do nas: