Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

REGION

Rusza remont krajówek w Kozienicach

środa, 14 sierpnia 2019 13:19 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od poniedziałku, 19 sierpnia rusza remont dróg krajowych 48 i 79 na przejściu przez Kozienice. W pierwszej kolejności przebudowana zostanie ul. Radomska. Należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach I etapu prac rozbudowana zostanie ul. Radomską od skrzyżowania z ul. Warszawską (bez skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Głowaczowską (bez skrzyżowania – ronda). Zakres prac to: rozebranie istniejącej nawierzchni asfaltowej i chodników, przebudowa kanalizacji, wykonanie nowych chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego jak również ułożenia nowej konstrukcji nawierzchni z betonu asfaltowego.

Utrudnienia

- Aby zminimalizować uciążliwości wynikające z zamknięcia głównych dróg krajowych w mieście Kozienice roboty podzielono zostały na 3 etapy. Pierwszy wprowadzamy od poniedziałku, a o kolejnych będziemy informować na bieżąco – wyjaśnia Małgorzata Tarnowska z GDDKiA:

W pierwszym etapie robót zaplanowano zamknięcie odcinka ul. Radomskiej przy jednoczesnym utrzymaniu przejezdności skrzyżowania ulic Warszawska i Lubelska oraz możliwości dojazdu do posesji na ul. Radomskiej. Teren robót w zakresie jezdni i częściowo chodników w całości zostanie zamknięty. W tym rejonie zostaną wyznaczone bezpieczne ciągi piesze.

Objazdy:

Na czas prowadzenia robót wyznaczono objazdy.- od strony Ryczywołu: od ulicy Żeromskiego i dalej ul Głowaczowską aż do ulicy Radomskiej- od strony ulicy Radomskiej objazd w kierunku ul Warszawskiej wyznaczono analogiczną trasą. Dla kierowców jadących ulicą Radomską w stronę ulicy Lubelskiej (DK48): od skrzyżowania z ulicą Wójcików i dalej w ulicę Przemysłową aż do ul. Lubelskiej.

Tą samą trasą poprowadzono objazd do ulicy Głowaczowskiej (DK48) od strony ulicy Lubelskiej DK48.

Rozpoczęte prace dotyczą tylko pierwszego odcinka tj. Radomska od skrzyżowania z Warszawską do ronda obok straży oraz od ronda do Legionów. GDDKiA ma również w planach remont ulicy Lubelskiej i DK 79 – od ronda obok straży do ronda w Aleksandrówce.

Zapraszamy do nas: