Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan Chrzciciel de la Salle, prezbiter
Dziś jest: 07 kwietnia 2020

REGION

Uczą się jak pomagać

sobota, 24 sierpnia 2019 18:53 / Autor: Kamil Zapora
fot. K. Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Najważniejsza jest chęć pomocy, a kiedy ta już się pojawi trzeba wiedzieć jak ją właściwie wykorzystać. Tę praktyczną wiedzę zdobywali wolontariusze Szlachetnej Paczki w czasie szkolenia w Kozienicach w sobotę 24 sierpnia.

Sobotnie szkolenie odbyło się w Centrum Kulturalno-Artystycznym i prowadzili m.in. Milena Skalska i Marcin Mielcarz. – Naszym wolontariuszom chcemy przekazać główne zasady jakimi kierujemy się w Szlachetnej Paczce i czym jest mądra pomoc – mówił Marcin Mielcarz. - Najważniejsze to świadoma pomoc. Musimy rozważyć czego dana rodzina naprawdę potrzebuje – dodała Milena Skalska:

Szkolenie trwało osiem godzin i jak się okazało był to owocny czas. – Mamy bardzo dobrą grupę, która rozumie to co chcemy im przekazać i sama wysnuwa pewne wnioski - mówiła Milena Skalska. Zaangażowanie wolontariuszy nie dziwi, ponieważ każdy z nich miał poważny powód, aby robić to co robi:

W dzisiejszym szkoleniu wzięło udział 14 wolontariuszy z Kozienic, Pionek i Zwolenia, które przeszły już pierwszy etap rekrutacji i dołączyły do szlachetnej drużyny.

Zapraszamy do nas: