Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

REGION

Kowala dziękuje za plony

niedziela, 25 sierpnia 2019 20:09 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Po brzegi wypełnił się stadion przy parafii św. Wojciecha w Kowali. W gminie odbyły się tradycyjne dożynki. Rolnicy podziękowali za plony.

Dożynki rozpoczęła Msza Św. w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha. Po liturgii odbyło się oficjalne otwarcie dożynek, a następnie obrzędy dożynkowe i ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwyciężyło sołectwo Zenonów. Wieniec będzie reprezentował gminę Kowala na dożynkach powiatowych w Jedlińsku na początku września - mówi wójt gminy Dariusz Bulski:

- Dożynki to czas, by zaprezentować głównie dzieciom i mlodzieży z czego robiony jest chleb i jak wygląda proces jego powstawania. Trzeba młodzież uswiadamiać. To rola dla nas dorosłych - mówi wójt.

W dożynkach uczestniczył starosta radomski Waldemar Trelka. - Dożynki to ukoronowanie całorocznej ciężkiej pracy - mówi:

Na scenie prezentowały się lokalne zespoły ludowe. Z programem artystycznym dla dzieci i młodzieży wystąpili cyrkowcy - „Mirek i jego Kot”. Na płycie boiska prym wiodły lokalne Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia. Słodkimi wypiekami częstowały m.in. panie ze Stowarzyszenia "Nasza wieś Józefów":

Gwiazdami imprezy byli artyści Teatru Wielkiego z Łodzi, Alberto Amati oraz zespół Boys.

Patronem medialnym dożynek było Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas: