Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni, opat
Dziś jest: Niedziela, 17 stycznia 2021

REGION

Dobry start dla uczniów z Kozienic

środa, 28 sierpnia 2019 08:19 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Pixabay/Sobima
Kamil Zapora

Szkoły z gminy Kozienice otrzymają prawie 1,7 mln złotych na kształcenie u dzieci kompetencji kluczowych i rozwój umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Projekt Dobry Start w Przyszłość realizują: Stowarzyszenie Edukacja i Nauka wraz z gminą Kozienice. 1,6 mln zł to dotacja z województwa mazowieckiego. Celem głównym udzielonego wsparcia jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenu gminy.

Działaniami projektowymi objęte zostały następujące szkoły: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4 - w Kozienicach, a także PSP w Stanisławicach, PSP w Wólce Tyrzyńskiej, PSP w Ryczywole, PSP w Woli Chodkowskiej oraz PSP w Świerżach Górnych.

Jak informuje burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, w ramach projektu przewidziano udział 500 uczniów z klas II – VIII. Zajęcia dla uczniów prowadzone będą w następujących zakresach tematycznych: kształcenie kompetencji kluczowych, kształcenie umiejętności informatycznych (warsztaty robotyczne i warsztaty eksperymentalne DaVinci) oraz rozwój umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Projekt przewiduje również szkolenia doskonalące dla 150 nauczycieli z wyżej wymienionych szkół w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych i korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W okresie trwania projektu dla uczniów zaplanowano realizację: 1500 godzin szkoleniowych kształcenia kompetencji kluczowych, 1680 godzin zajęć robotycznych, 420 godzin warsztatów eksperymentalnych Da Vinci, 300 godzin zajęć kształcenia umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Ponadto, przewidziano również 90 godzin szkoleniowych kształcenia kompetencji informatycznych u nauczycieli.

Szkolenia i warsztaty w ramach projektu Dobry Start w Przyszłość rozpoczną się w październiku i będą i potrwają do końca lipca 2021 r.