Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

REGION

W Garbatce powstanie hala sportowa

środa, 28 sierpnia 2019 11:04 / Autor: Kamil Zapora
fot. UG Garbatka-Letnisko
Kamil Zapora

Jak przyznaje wójt gminy Teresa Fryszkiewicz, jest to inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od lat. Hala będzie gotowa w 2021 roku.

Hala sportowa powstanie przy Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisku. - W hali znajdować się będą boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Ponadto obiekt będzie wyposażony w szatnię ogólną, przebieralnie, sanitariaty, siłownię, pokój instruktorów, magazyny sprzętu sportowego i gimnastycznego oraz pomieszczenia techniczne – mówiła Teresa Fryszkiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko:

W hali i siłowni będzie mogło ćwiczyć 50 osób w tym samym czasie. Znajdować się w niej będzie również 180 miejsc na widowni. Choć hala zlokalizowana będzie przy szkole korzystać z niej będą mogli wszyscy zainteresowani.

Prace ruszą we wrześniu, a ich zakończenie planowane jest w 2021 roku. Wartość inwestycji to ponad 5 mln złotych, z czego 70% będzie stanowiło dofinansowanie z Ministerstwem Sportu i Turystyki.