Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

Opoczno

Wicepremier Gowin w Opocznie

czwartek, 29 sierpnia 2019 19:15 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Wicepremier Jarosław Gowin zachęcał do głosowania na polityków z listy PiS. Nie zabrakło także słów o nowych programach i budżecie.

Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Opoczno. Wizyta miała związek z nadchodzącymi wyborami. Wiceszef rządu zachęcał do głosowania na kandydatów PiS. Zaznaczył, że zbliża się rozstrzygająca faza kampanii i mieszkańcy wkrótce będą musieli dokonać ważnych wyborów.

Wicepremier Gowin przypomniał, że w okręgu piotrkowsko-opoczyńskim na liście PiS jest dobrze znany opocznianom, doświadczony polityk, poseł Robert Telus oraz reprezentujący młode pokolenie wicewojewoda Krzysztof Ciecióra, najmłodszy wojewoda i najmłodszy kandydat PiS na listach wyborczych. 30-letni Krzysztof Ciecióra obiecywał wdrożenie programu Energia Plus, dzięki któremu możliwa będzie walka ze smogiem także w Opocznie. Wspomniał również o programie Miasto Plus. Jego wdrożenie, zdaniem Krzysztofa Ciecióry, pozwoliłoby zatrzymać młodych ludzi w takich miastach jak Opoczno.

Robert Telus mówił z kolei o programach obecnie realizowanych przez rządzących. Nawiązał także do słów wicepremiera o zrównoważonym przyszłorocznym budżecie. Stwierdził, że jeśli faktycznie uda się zrealizować taki budżet, będzie to historyczna chwila.

Wizytę w Opocznie zakończyło nieformalne spotkanie z udziałem m.in. starosty Marcina Baranowskiego i przewodniczącego rady powiatu Józefa Roga.