Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

REGION

1 września w powiecie kozienickim

piątek, 30 sierpnia 2019 11:50 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W najbliższą niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Sprawdziliśmy jak ten dzień będzie obchodzony w powiecie kozienickim.

W niedzielę 1 września oficjalnej uroczystości odbędą się w gminie Kozienice i gminie Grabów nad Pilicą.

Kozienice

Uroczystości w Kozienicach rozpoczną się 1 września o godzinie 8:00 przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu komunalnym. Uroczystości będą miały charakter społeczny i symboliczny, nie przewiduje się żadnych przemówień.

O godzinie 9:00 w kościele pw. Świętej Rodziny odbędzie się msza w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Przy kościele będzie można również obejrzeć wystawę „Wrzesień 1939”, która została udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie i Lublinie.

– Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą oddać hołd i cześć Polakom poległym i pomordowanym w czasie II wojny światowej – mówił Dorota Stępień, wiceburmistrz Kozienic:

Grabów nad Pilicą

Natomiast w Grabowie nad Pilicą oficjalne obchody rozpoczną się mszą świętą w kościele pw. Świętej Trójcy o godzinie 16:00. Po mszy młodzież pieśnią i słowem upamiętni wybuch wojny. – Wyraź hołd, szacunek i wdzięczność bohaterom, którzy oddali życie za niepodległość Polski – mówią organizatorzy.

Zapraszamy do nas: