Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

Radomskie

Witaj, szkoło!

poniedziałek, 02 września 2019 23:37 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

1090 uczniów rozpoczęło dziś nowy rok szkolny w placówkach oświatowych w gminie Jedlnia-Letnisko. Wójt Piotr Leśnowolski uczestniczył w inauguracji w szkole podstawowej w Jedlni-Letnisku. Zapowiedział zmianę układu komunikacyjnego w okolicy podstawówki. 

Poprawia się bezpieczeństwo uczniów szkoły w Jedlni-Letnisku. Już teraz w wyniku poszerzenia jezdni nie muszą przemieszczać się między samochodami. To dopiero początek. - Zostanie całkowicie zmieniony układ komunikacyjny przed szkołą w Jedlni-Letnisku. Chcemy zlikwidować część terenu zielonego po to, żeby poprawić układ komunikacyjny oraz parkingi, a także otworzyliśmy nową drogę do szkoły tylko dla ruchu pieszego. Chcemy, żeby było bezpiecznie - powiedział w audycji Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali Piotr Leśnowolski.

Trwają lub zostały zakończone inwestycje w innych placówkach. Dziś otwarte zostało rozbudowane o 4 sale dydaktyczne przedszkole. Relację z tego wydarzenia opublikujemy jutro. O trzy sale rozbudowana zostanie szkoła w Myśliszewicach.  Inwestycyjną wiosnę w ostatnim czasie przeżywa także szkoła w Słupicy. - Szkołę zaczęliśmy modernizować w ubiegłym roku. Została powiększona świetlica, został odnowiony korytarz dolny oraz sale dydaktyczne i pokój dyrektora wraz z sekretariatem. W tym roku postanowiliśmy zrobić remont korytarza górnego wraz z przebudową sal. Tamte sale były bardzo duże, więc z jednej sali zrobiliśmy dwie sale. Ponadto zakupiliśmy komputery i będziemy urządzać nową pracownię informatyczną. Szkoła w Słupicy znacząco zmienia swoje oblicze i równa do szkoły XXI wieku - powiedział wójt. 

Włodarz gminy powiedział nam także o planach odbudowy zbiornika wodnego w Jedlni-Letnisku. Wkrótce zadanie zostanie wprowadzone do budżetu. Gmina będzie starała się o środki zewnętrzne na oczyszczenie Zalewu Siczki. Kwestią będzie sposób: mechaniczny lub chemiczny. W tym pierwszym przypadku konieczne będzie spuszczenie wody i wyłączenie zbiornika na trzy lata. Poza tym wytyczone zostaną granicę zbiornika, wybudowana kładka i wyremontowana zapora.