Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

REGION

Plaga pijanych kierowców

wtorek, 03 września 2019 20:39 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Pixabay.com/stevepb
Kamil Zapora

Kierowcy na podwójnym gazie to wciąż duży problem na polskich drogach. Tylko w ciągu ostatnich dni policjanci zatrzymali na terenie powiatu kozienickiego pięciu pijanych kierowców. Wszyscy stracili prawo jazdy, a o dalszej karze zadecyduje sąd.

Piątek

W piątek 30 sierpnia policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego w Kozienicach na ul. Warszawskiej. Podczas kontroli drogowej 45-letni kierujący Fordem miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszej karze zadecyduje sąd.

Sobota

Dzień później na tej samej ulicy został zatrzymany kierujący Toyotą. - Po sprawdzeniu 31-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma on niemal promil alkoholu w organizmie – wyjaśnia asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Niedziela

W niedzielę w Głowaczowie policjant z Komisariatu Policji w Pionkach, który przebywał na wolnym, był świadkiem zdarzenia drogowego, gdzie kierujący BMW wjechał do przydrożnego rowu. Gdy chciał udzielić pomocy biorącym udział w zdarzeniu, kierujący nagle zaczął uciekać z miejsca. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę. Wyczuł także od niego alkohol. Całe zdarzenie zgłosił dyżurnemu. Wysłany na miejsce patrol przebadał mężczyznę - wykonując badanie na zawartość alkoholu oraz zabezpieczył miejsce zdarzenia. - Jak się okazało kierujący BMW miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a teraz sąd zadecyduje o jego karze – mówi asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Tego samego dnia ok. godz. 15:30 w Kozienicach na ul. Lubelskiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Renault. Po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 30-latek jest po jego wypiciu. Jak tłumaczył policjantom, wsiadł do auta, bo myślał, że jest już trzeźwy, ponieważ alkohol pił dzień wcześniej. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a sąd zadecyduje teraz o jego karze.

Poniedziałek

Kiedy dzieci i młodzież rozpoczynali rok szkolny, funkcjonariusze na ul. Warszawskiej zatrzymali kolejnego kierującego, który uważał, że jest trzeźwy. 33-latek kierował samochodem ciężarowym, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. On również stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem.