Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

REGION

Kozienice wybierają mural

piątek, 06 września 2019 12:30 / Autor: Kamil Zapora
fot. UM Kozienice
Kamil Zapora

Kozieniczanie mogą zagłosować na jedną trzech koncepcji malowidła upamiętniającego 470. rocznicę nadania praw miejskich Kozienicom. Mural powstanie przy wjeździe do miasta od strony Radomia.

Radom szczepienia

Gmina Kozienice ogłosiła drugie postępowanie na mural upamiętniający 470. rocznicę nadania praw miejskich Kozienicom. Zwycięska koncepcja zostanie umieszczona na ścianie budynku przy ul. Radomskiej 36 w Kozienicach (siedziba Ośrodka Profilaktyki Uzależnień).

Po niewyłonieniu zwycięzcy w pierwszym postępowaniu w lipcu, tym razem do urzędu wpłynęły trzy oferty. Każda z nich prezentuje różne wizje autorów, odmienne techniki. Która z nich jest najbliższa mieszkańcom Kozienic? Jak Kozieniczanie widzą miasto? Czy chcą wpływać na jego przestrzeń? O tym przekonamy się już niebawem, bowiem na stronie Urzędu Miejskiego zostaje uruchomione internetowe głosowanie.

Głosować można do 11 września. Ogłoszenie wyników i rozstrzygnięcie postępowania odbędzie się do 18 września. Link do ankiety znajdziecie TU.

Będzie to jedno z dwóch wielkich malowideł w mieście. Drugie przy wjeździe od strony Warszawy będzie nawiązywało do partnerskiej współpracy Kozienic z największym zakładem na terenie gminy, czyli Elektrownią Kozienice. – Elektrownia była i jest od kilkudziesięciu lat wpisana w historię miasta – podkreśla Mirosław Pułkowski, wiceburmistrz Kozienic:

Prace nad pierwszym muralem mają ruszyć we wrześniu.